Start

Godziny otwarcia: poniedzialek-sobota: 9:00-21:00 | niedziela: 10:00-20:00

ul. Adama Mickiewicza 12, Racibórz

Przygotuj najlepszą eko-ozdobę i weź udział w mikołajkowej paradzie

W Raciborzu szykują się nietypowe, wyjątkowe mikołajki. Akcję, połączoną z konkursem na eko-ozdobę i to z nagrodami i gadżetami, oraz wielką paradą Mikołajków, elfów i krasnali organizują wspólnie Zamek Piastowski, Galeria Młyńska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, NaszRaciborz.pl oraz Akademia Fitness. To pierwsza taka impreza w Raciborzu.

Zaczynamy od konkursu na eko-ozdobę. Może ją wykonać każdy. Jest tylko jeden warunek. Ozdoba musi powstać z surowca wtórnego. Potem liczy się już tylko pomysł i wykonanie. Prace należy dostarczać do 1 grudnia do Galerii Młyńskiej, gdzie zostaną ocenione, a 10 najlepszych poddanych głosowaniu na portalu naszraciborz.pl. Dla trzech najlepszych w głosowaniu prac Galeria Młyńska przygotowała atrakcyjne nagrody - zegarek markowy firmy Apart, plecak sportowy i kalkulator matematyczny. Dla głosujących też ciekawe prezenty - zestawy markowych długopisów oraz gadżety od Zamku Piastowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Finał akcji 6 grudnia 2014 r. O godz. 10.00 w Galerii Młyńskiej portal naszraciborz.pl będzie nagrywał wszystkie chętne dzieci, które chcą złożyć raciborzanom życzenia świąteczne. Będą wyemitowane na portalu w okresie bożonarodzeniowym. Od godz. 11.00 robimy w Galerii Młyńskiej zdjęcia z Mikołajem, potem wręczamy nagrody autorom najlepszych prac i...

No właśnie, w samo południe zaplanowano paradę krasnali, elfów i Mikołajków na Zamek Piastowski. Pięknie się stroimy i - pod opieką rodziców bądź innych uprawnionych osób - z Mikołajem na czele idziemy na zamkowy dziedziniec, gdzie wśród uczestników głosowania rozlosujemy nagrody. Każdy otrzyma coś miłego, a na dodatek będzie okazja dokończyć sesję zdjęciową z Mikołajem i wziąż udział w wielkim mikołajkowym tańcu z zumbą na czele, którą poprowadzą instruktorzy z Akademii Fitness. Niespodziankę szykuje Mieszko i Zozole. Będzie też więcej atrakcji, o których wkrótce poinformujemy.

Chcemy żeby jak najwięcej małych i tych większych raciborzan oraz mieszkańców sąsiednich gmin, przebranych w stroje krasnali, elfów i Mikołajków, zatańczyło w skocznym rytmie. Zrobimy piękne zdjęcia i zgłosimy naszą imprezę do Księgi Rekordów Guinessa. Być może uda nam się ustanowić rekord, który co roku, z okazji Mikołajków będzie mogli poprawiać. Zrobimy też sobie wspólne grupowe zdjęcia z Mikołajem.

Regulamin konkursu. Parada 6 grudnia odbywa się chodnikami publicznymi, a dzieci mogą wziąć w niej udział pod opieką uprawnionych osób.

Patronat medialny: naszraciborz.pl.