Start

Godziny otwarcia: poniedzialek-sobota: 9:00-21:00 | niedziela: 10:00-20:00

ul. Adama Mickiewicza 12, Racibórz

BAJKOWY PARK III - frekwencja przerosła oczekiwania

To już trzecia edycja imprezy, wpisanej w program Dni Raciborza, którą wspólnie organizują Urząd Miasta oraz portal i tygodnik Nasz Racibórz. W czerwcu miała się odbyć w niedzielny poranek na polanie w lesie Obora. Została jednak odwołana z powodu deszczu. Co się odwlecze, to nie uciecze. Wybór parku Zamkowego jak i przeniesienie imprezy z niedzieli na sobotnie popołudnie okazały się strzałem w dziesiątkę.

Ludzi przyszło tak dużo, że trzeba było w kolejce poczekać na dostęp do atrakcji. A można było strzelać na trenażerze cyfrowym Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, wejść do radiowozu policji i wozu strażackiego, spróbować samemu zgasić pożar, pojeździć konno z Aquabrax, skosztować wody smakowej z raciborskich Wodociągów, eksperymentować z uczniami Gimnazjum nr 5, obejrzeć świetny pokaz Capoeiry, pobawić się z Crazy Clubem, wsiąść do kajaka z Raciborską Hałaburdą Kajakową Jooonyyy, nauczyć się pierwszej pomocy z raciborskim WOPR-em, wreszcie wejść do krainy baśni przygotowanej przez SP 1 i G2 z Ostroga. Imprezę wsparły także OSiR i RCK.

O słodkości zadbało Mieszko. Nikt więc nie narzekał na brak słodyczy. Była Kropelka, ZoZoL i Sznupek.

Na koniec rozdaliśmy dziesiątki upominków i nagród. Wręczali je prezydent Mirosław Lenk, redaktor naczelny NaszRaciborz.pl i prezes zarządu Fabryki Informacji sp. z o.o. Grzegorz Wawoczny oraz Bogdan Jasiewicz, menedżer Galerii Młyńskiej, która też ufundowała główne nagrody - bony zakupowe.

Bony zakupowe można realizować w salonach Galerii Młyńskiej do 30 września (za wyjątkiem salonu APART)